7/24 - Tatilde bir numara 0264 273 00 54 — 0545 602 54 54 ya da tıklayın sizi arayalim

FETHİYE LİKYA TURU

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

FETHİYE LİKYA TURU

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtiçi
 • Alt Kategori :
  FETHİYE LİKYA TURU
 • Süre :
  4 Gün

TATİLYATUR farkı ile Ege'nin Saklı Mavi, Turkuaz Rengi ile buluşmaya varmısınız? Yüzmeye doyamayacağınız Keyifli ve Eğlenceli bir için Geç Kalmadan yerinizi ayırtınız...

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

FETHİYE LİKYA TURU Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

 • PROF. REHBERLİK HİZMETİ
 • LUNCBOX PAKETİ
 • LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM
 • • Dalyan Tekne Turu
 • OTOBÜS İÇİ İKRAMLARI
 • 3 GECE OTEL KONAKLAMASI
 • 3 SABAH KAHVALTISI (Açık büfe / Set Menü)
 • 3 AKŞAM YEMEĞİ (Açık Büfe / Set Menü)
 • SEYAHAT SİGORTASI

Fiyata Dahil Olmayanlar

 

• Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

• Programda belirtilen son gün akşam yemeği

• Tüm yemeklerde alınan içecekler

• Öğle yemekleri

• Babadağ Yamaç Paraşütü

• Dalış Aktivitesi

• Jeep Safari Turu

 Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

 Tüm kişisel harcamalar

• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)

 Müze Kart

(Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir. Yetişkin 60 TL, Öğrenci 30 TL)

 

 

Akdeniz'in en güzel koylarında 6 farklı Mavi Yolculuk Tekne Turu

Azmak Çayı Gezi İmkanı
Babadağ da Yamaç Paraşütü İmkanı
Dalış Turu İmkanı
Kelebekler Vadisi Tekne Turuna Katılma İmkanı
Jeep Safari turna katılma İmkanı
Kekova Tekne Turu Gezi İmkanı

Tur Programı

1. Gün: Dalyan – Dalyan Tekne Turu – Kral Kaya Mezarları – İztuzu Plajı – Belcekız Mevkii – Ölüdeniz

Gece yolculuğumuzun ardından Tatilyatur farlo  ile Fethiye Ölüdeniz SaldaTuru için yolda vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından Dalyan’a ulaşıyoruz. Dalyan’da dileyen misafirlerimiz ile bizleri bekleyen teknemize binerek saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizi Köyceğize bağlayan su kanalında Dalyan Tekne Turuna başlıyoruz.Tarihi milattan önceye dayanan, inanışa göre tanrıya yakın olması istenen krallar ve önemli insanlar için mümkün olduğunca yüksek yerlere yapılan Kaya Mezarları’nı panoramik olarak görüp, rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonra Atlantik Atlantik Okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu Pljına ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz yüzme molası ardından Dalyan’a geri dönüyor ve otobüsümüze binerek eski adı Megri olan, ilk hava şehidimiz Fethi Bey anısına adı değiştirilen Fethiye’ye hareket ediyoruz. Sevdiğini azgın dalgalarda yitiren ve onsuz yaşayamayacağını anlayıp kendisini Babadağ’dan aşağı atan Belcekız’ın hüzünlü efsanesinden adını alan Belcekız Koyunu görüp, ülkemizin en özel Lagünlerinden biri olan Ölüdeniz’de yüzme molası veriyoruz. Muhteşem Ölüdeniz Plajında yüzmenin tadını çıkarttıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Yol güzergahı üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Serbest zaman olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama:Ae Club Hotel,Perdikiahill Family Resort & Villa Hotel , Atlas Hotel v.b

 

2.GÜN: Kelebekler Vadisi-Akvaryum Koyu-Mavi Koy

Sabah hotelimizde alınacak açık büfe kahvaltı sonrası Ölüdeniz’e yola çıkıyoruz. Burada Bizi bekleyen teknemize binerek turumuz başlıyor. Denizin tadını çıkaracağımız bu tekne turunda Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz’in koylarında yüzme molaları ile zaman geçitriyoruz. Ardından Hotelimize dönüş gerçekleşiyor.

Akşam yemeği ve konaklama hotelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Hotelimizde alınacaktır(TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR)

Öğle Yemeği: Tekne turunda alınacaktır.(ekstra)

Akşam Yemeği: Hotelimiz de alınacaktır.(TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR)

3. Gün: Serbest Aktivite Gün - 12 Adalar Tekne Turu – Tam Gün Dalış Turu – Jeep Safari Turu Yamaç Pa

Turumuzun 3. günü serbest aktivite programları gerçekleştirilmektedir.Dileyen misafirlerimiz aşağıdaki aktivitilere katılabilir.

*Babadağ Yamaç Paraşütü:  Sabah otelimizden bizi bekleyen araçları ile ayrılarak Yamaç Paraşütü için Ölüdeniz manzaralı Babadağ’a çıkıyoruz. Öncesinden gerekli bilgi ve eğitimleri alıyoruz ve ardından bol heyecanlı ve bir o kadar sıradışı aktiviteye başlıyoruz. Dünyanın en güzel aktivitelerinden biri olan bu adrenali yüksek aktiviteyi yaparken gökyüzünden Ölüdeniz’e tekrar aşık olacaksınız.(esktra)

1.Seçenek 12 Adalar Tekne Turu(eksra) : Fethiye Marina'ya doğru hareket ediyoruz. Marina’da bizleri bekleyen teknemize binerek Tam gün sürecek olan 12 Adalar Tekne Turuna başlıyoruz. Birbirinden muhteşem adaları göreceğimiz tekne turumuzda, muhteşem koylarda yüzme molası şansı yakalıyoruz. Tekne turumuz sırasında alacağımız öğle yemeğimiz ile Kızıl Ada, Göcek Adası, Yassıcalar Adası, Tersane Koyu, Domuz Adası’nı görüyor ve buralarda yüzme molaları veriyoruz. (Tekne turu sırasında verilecek yüzme molaları hava ve deniz şartlarına göre tekne kaptanı tarafından değiştirilebilir. 12 Adalar bölgede bulunan takım adalar sebebiyle kullanılan bir isimlendirmedir ve tur esnasında 12 farklı adaya gidilmez.) Tekne turumuzun bitmesinin ardından otobüsümüze binerek Hisarönü Köyü üzerinden Hayal Köy olarak adlandırılan Kayaköy’e varıyoruz. Kayaköy yamaca doğru kurulmuş, biri diğerinin önünü kapatmayacak şekilde saygıyla dizilmiş yüzlerce evden oluşur. Burası eski bir Rum yerleşimidir. Rumlar Anadolu’da iyi tarımcı olduğu için ekilir dikilir araziye ev yapmazlardı. Evler çevredeki kayalık taşlık alanlara kurulurdu. Kayaköy’de bu anlayışa uygun kurulmuştur. Köyde 1922 yılına kadar 6 bin kişi yaşamaktaydı. Mübadele sonrası terk edilmiş hayalet şehir Kayaköy’de vereceğimiz serbest zamanımızın ardından otobüsümüze binerek otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Seçenek: Tam Gün Jeep Safari Turu :Sabah bizleri bekleyen jeepler ile otelden ayrılıyoruz. Tüm gün sürecek eğlenceli aktivitede dileyen misafirlerimizin su tabancası ve plastik ayakkabı kiralayabilmesi için kısa bir mola veriyoruz. Ardından Eğlencesine doyum olmayan su savaşları yaparak sürecek yolculuğumuzda Tlos Antik Kentine ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası ardından alabalık havuzlarının ve muhteşem doğanın bulunduğu Yakapark’a ulaşıyoruz. Yakapark’ta vereceğimiz ortalama 1 saatlik mola sonrasında Yakapark’tan ayrılarak  Akdağ eteklerinde bulunan köylerin içinden geçerek dağ yolu üzerinden Saklıkent’e varıyoruz. Saklıkent gezimize başlamadan önce Jeep Safari Turuna dahil öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Saklıkent Kanyonuna giriş yapıyoruz. (Saklıkent Kanyon giriş ücreti dahil değildir.) Kanyonda akan buz gibi suların serinliğinde yazın bunaltıcı sıcağını unutacaksınız. Kanyonda dileyen misafirlerimiz bunge jamping veya zipline aktivitelerine katılabilirler. Saklıkent gezimizin ardından Çamur Banyosuna yapacağımız yere ulaşıyoruz. Çamur Banyosu için vereceğimiz molanın ardından Xanthos Likyalıların eski gladyatör arenasına ulaşıyoruz. Kısa bir fotoğraf molasının ardından Türkiye’nin en güzel plajı olan ve Dünyaca ünlü Likya Yolu rotası üzerinde olan Patara Plajı’na hareket ediyoruz. Patara plajında dileyen misafirlerimiz güneşlenebilir ve tamamen Caretta Caretta’ların evi olan plajda yüzebilirsiniz. Burada vereceğimiz serbest zamanın bitimiyle otelimize doğru hareket ediyoruz.

3. Seçenek:  Tam Gün Fethiye Dalış Aktivitesi: Bizi bekleyen araçlarımız ile otelden ayrılıp dalış teknemize biniyoruz. Burada sertfikalı, uluslararası konseptlerde lisanslara sahip eğitmenler tarafından verilecek bilgi sonrası dalış noktalarına gidiyoruz. İlk defa dalış tecrübesi yaşayacak misafirlerimiz ‘’discovery dalış’’ yapma imkanı bulabilecektir. Gün boyu sürecek bu aktivitede aynı zamanda profesyoneller içinde dalış yapılacaktır. Tekne yolculuğumuz boyunca güneşlenip Akdeniz’in mavi sularında yüzme imkanıda bulabileceksiniz. Dalış aktivitemizin bitmesinin ardından teknemizden inerek otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Hotelimizde alınacaktır(TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR)

Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır.(ekstra)

Akşam Yemeği: Hotelimiz de alınacaktır.(TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR)

4.Gün : Salda Gölü ve Dönüş

Hotelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından Salda Gölüne hareket ediyoruz. İçerisindeki mineral yapısıyla Mars görünümlü tabana sahip Türkiye’nin en derin tatlı su gölü olan Salda da serbest zaman vererek, Belirlenen saatte dönüş yolumuza geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Hotelimizde alınacaktır(TUR ÜCRETİNE DAHİLDİR)

Öğle Yemeği ve Akşam Yemeği: Dönüş yolunda alınacaktır.(Ekstra)

Ulaşım

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir. Turizm Belgelerine ve Özelliklerine Sahip.

(Abs Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv,Usb Sarj Aleti Soğutucudolap, Sıcak su)

15 + 1 Kişiye Kadar   MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks  Otokar SultanMaxi

46-54 kişi  MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna , Neoplan Tourliner-Cityliner

Perdikia Hill & Family Hotel

,

Kredi Kartı ve Havale / Eft

© 2023 Tatilyatur